ПОШУК ПО САЙТУ

Емір Спахич: кар'єра боснійського футболіста

Емір Спахич - професійний боснійськийфутболіст, центральний захисник. З 2004 року по теперішній час грає за національну збірну Боснії і Герцеговини. Зараз є вільним агентом. За свою кар'єру представляв клуби з Хорватії, Росії, Франції, Іспанії та Німеччини. Є рекордсменом за кількістю ігор за збірну. У 93 матчах Емір Спахич зумів забити 6 голів. Спортивні досягнення футболіста пов'язані тільки з російським чемпіонатом. Тут він став володарем Кубка Росії в 2006 році, був фіналістом Суперкубку Росії в 2008 і 2013 роках, двічі ставав бронзовим призером Російського першості (РФПЛ).

Емір Спахич

Біографія і рання футбольна кар'єра

Народився 18 серпня 1980 року в місті Дубровник(Югославія). В юні роки до 1998 виступав за такі молодіжні клуби, як «Челік» (Зіниця) і «Країна» (Цазін). З 1999 по 2001 рік грав за «Гошко (Дубровник)», де провів 22 матчі і забив 2 голи. У період з 2001 по 2004 рік виступав за клуб «Загреб», де сформувався як перспективний і талановитий футболіст. Тут він зіграв 38 матчів і відзначився двома голами.

Перехід в «Шинник»

У 2004 році боснійським захисником зацікавивсяклуб з російської Прем'єр-ліги «Шинник». На той момент рейтинг Емір Спахич в Боснійської Прем'єр-лізі був досить високим, тому футболіст міг з легкістю перейти в більш титулований і іменитий клуб. Проте, контракт з "Шинником" був підписаний, а сума переходу не освітлювалася в ЗМІ. У період з 2004 по 2005 рік зіграв за ярославський клуб 26 матчів і забив 6 голів. Незабаром гравцем зацікавилося керівництво клубу «Торпедо» і Емір підписав з ними контракт після завершення сезону 2004/05. Але кар'єра в московському «Торпедо» особливо нічим не примітна, боснієць відіграв всього півсезону - 15 матчів і без забитих м'ячів.

Перехід в «Локомотив Москва»

Восени 2006 року Емір Спахич перебрався вмосковський «Локомотив». У складі «залізничників» грав до 2008 року. За цей час футболіст зіграв 63 матчі і відзначився трьома голами. Кар'єра в «Локо» принесла боснійця чимало титулів, які стали першими в його кар'єрі на професійному рівні. У 2006 році в складі «червоно-зелених» він став володарем Кубка Росії 2007, бронзовим призером РФПЛ і фіналістом Суперкубку Росії.

Перехід в «Монпельє»

24 червня 2009 стало відомо, що Емір Спахичпереходить в Лігу 1, де буде виступати за «Монпельє». У своїй дебютній грі проти «Парі Сен-Жермена» зрівняв рахунок на 94-й хвилині і зумів уберегти команду від поразки (результат 1-1). У період з 2009 по 2011 рік зіграв за «паладинів» 57 матчів і забив 3 голи.

Емір Спахич рейтинг

Кар'єра в «Севільї»

4 липня 2011 року боснієць уклав угоду зіспанською «Севільєю» на 2 мільйони євро і терміном на три роки. Тут він зустрівся зі своїм національним товаришем Мирославом Стевановичем, який перейшов до складу «нервіонцев» в січні 2013-го. Свій перший гол оформив 5 січня 2013 року до матчі проти «Осасуни», гол Спахіч виявився єдиним і переможним. За всю кар'єру в «Севільї» зіграв 44 матчі і відзначився одним голом.

Оренда в «Анжи Махачкала»

26 лютого 2013 року Емір був відданий в орендуросійському клубу «Анжі». Тут він зіграв залишок сезону 2012/13, провівши 7 матчів, в яких забив один гол (14 квітня проти «Волги» з Нижнього Новгорода).

«Байєр 04»

28 червня 2013 року Емір Спахич, статистикаякого конкурувала з кращими європейськими захисниками, підписав контракт з леверкузенським «Байєром». У складі «фармацевтів» боснієць дебютував в Лізі Чемпіонів. Матч відбувся проти «ПСЖ» 18 лютого 2014 року і закінчився поразкою 4-0. 20 квітня Спахіч оформив свій дебютний дубль в матчі проти «Нюрнберга» (рахунок 4-1). У березні 2015 року був визнаний 5-м захисником в Європі після Мартіна Демікелса ( «Манчестер Сіті»), Матса Хумельса ( «Боруссія Дотртмунд»), Кріса Смолінга ( «Манчестер Юнайтед») і Тіаго Сілви ( «ПСЖ»). В цілому провів за «Байєр» 49 ігор і забив 3 м'ячі.

Емір Спахич статистика

«Гамбург»

5 липня 2015 року перейшов до клубу «Гамбург». Контракт був розрахований на один сезон, однак після його завершення продовжив його ще на рік. Тут він зіграв 37 матчів без забитих голів. У 2017 році покинув клуб і став вільним агентом.