ПОШУК ПО САЙТУ

Адам Лаллана: біографія футболіста

Адам Лаллана - футболіст з Англії, який виступає на позиції атакуючого півзахисника в клубі "Ліверпуль" (Англійська Прем'єр-ліга) і національної збірної Великобританії.

Адам Лаллана

досягнення

Зі спортивних досягнень футболіста можна виділити наступні:

• володар кубка Football League Trophy в 2010 році;
  • срібний призер Першої Футбольної ліги (сезон 2010/2011);
  • срібний призер «Чемпіоншипа» 2011/2012.

Всі перераховані досягнення знаменуютьсявиступами за «Саутгемптон». Адам Лаллана входив до складу символічної «команди року» в English Football League One (сезон 2010/2011), в Football League Championship (сезон 2011/2012) і в Premier League (сезон 2012/2013). З 2016-му році отримав звання «гравця року» в Англійської футбольної Прем'єр-лізі. Зростання спортсмена становить 172 сантиметри, а вага - 73 кг.

біографія

Адам Лаллана з'явився на світ 10 травня 1988 року вмісті Сент-Олбанс, Англія. Свою футбольну кар'єру розпочав у п'ятирічному віці в академії клубу «Борнмут», після чого у 2000 році переїхав до Саутгемптон, де почав грати за молодіжний однойменний клуб (в цьому складі він пробув до 2006 року).

Професійна кар'єра Адама почалася в липні2006 року, коли гравець підписав контракт з «Саутгемптоном». Дебют за «святих» відбувся 23 серпня цього ж року проти команди «Йовіл Таун» в рамках Кубка Ліги. Матч закінчився з рахунком 5: 2 на користь «Саутгемптона».

9 жовтня 2007 року Адам Лаллана приєднався до клубу «Борнмут» на правах оренди. Однак в розпорядженні «вишневих» пробув зовсім недовго - зіграв всього в трьох офіційних матчах.

Професійна кар'єра в «Саутгемптоні»

Свій перший гол у професійній кар'єрі забивв футболці «святих» в ворота «Вест Бромвіча» 26 квітня 2008 року. Після цього гравець поступово почав входити в довіру головного тренера і став частіше виходити в основі. 29 серпня 2008 підписав новий трирічний контракт з «Саутгемптоном». У сезоні 2008/2009 став регулярним основним гравцем (провів за клуб 40 матчів і відзначився одним голом).

Сезон 2009/2010 видався для Адама більшрезультативним, ніж попередній: 56 проведених матчів і 20 забитих голів у всіх можливих змаганнях. Свій 20-й гол Лаллана оформив в ворота «Саутенд Юнайтед». Даний результат призвів до того, що Адам Лаллана став першим півзахисником, якому вдалося подолати цей бар'єр в «Саутгемптоні» після довгої перерви від рекорду Меттью Ле Тисі в сезоні 1994/1995. Варто відзначити, що сезон 2009/2010 досі залишається найрезультативнішим в його кар'єрі.

7 січня 2011 року Адам Лаллана (фото див. нижче) підписує новий контракт з «Саутгемптоном», термін дії якого розрахований до червня 2015 року. У сезоні 2010/2011 півзахисник увійшов до складу символічної збірної «Першої Футбольної ліги».

Адам Лаллана ливерпуль

У 2012-му «Саутгемптон» почав виступати вАнглійській Прем'єр-лізі, завдяки зайнятому другому місцю в нижчому дивізіоні. 19 серпня 2012 року Адам Лаллана вийшов на матч проти «Манчестер Сіті» в якості капітана (дебют в АПЛ). У цьому протистоянні футболіст відзначився гольовою передачею, проте його команда програла з рахунком 3: 2. Свій дебютний гол в АПЛ зміг оформити в програному матчі проти клубу «Вест Хем Юнайтед» (4: 1).

Адам Лаллана футболіст

11 квітня 2013 року Адам Лаллана підписав новийп'ятирічний контракт з «Саутгемптоном», проте незабаром контракт був розірваний за обопільною згодою, в зв'язку з переходом в «Ліверпуль». За результатами глядацького голосування став «гравцем року» АПЛ в сезоні 2013/2014. У загальному підсумку період з 2006 по 2014 рік в складі «святих» зіграв 265 матчів і відзначився 60 голами.

Кар'єра в «Ліверпулі»

У літнє трансферне вікно 2014 року відбувсяперехід Лаллана в «Ліверпуль», сума якого склала 25 мільйонів фунтів стерлінгів. У складі «мерсисайдців» отримав футболку під 20-м номером. В цей же час з «Саутгемптона» в «Ліверпуль» перейшли такі футболісти, як Ріккі Ламберт і Деян Ловрен.

25 липня «Ліверпуль» офіційно підтвердив, щопівзахисник отримав пошкодження коліна в період передсезонних матчів. Пізніше стало відомо, що травма Адама Лаллана вимагає близько шести тижнів для відновлення.

Адам Лаллана травма

У складі «червоних» дебютував 13 вересня вматчі проти «Астон Вілли». Адам провів на полі 61 хвилину, після чого був замінений Рахімом Стерлінгом (поразка «Ліверпуля» з рахунком 0: 1). Дебютний гол Лаллана за новий клуб відбувся 4 жовтня в домашньому матчі проти «Вест Бромвіч» (2: 1). У загальному підсумку в першому сезону за «Ліверпуль» зіграв в 41 матчі і відзначився 6 голами (у всіх турнірах).

Адам Лаллана фото

Сезон 2015/2016 ознаменувався новим дебютом -Адам Лаллана вперше забив гол у Лізі Європи. Це сталося 17 вересня в матчі з командою «Бордо». У наступній грі проти «Сьона» півзахисник також відзначився голом. У загальному рахунку в сезоні 2015/2016 взяв участь в 49 матчах і забив 7 голів. В цей же період півзахисник став кращим «гравцем року» в збірній Англії.